Client Problemleri için Genel Çözümdür. (Ekran Kasma ve Oyundan Atma)

Moon

UskoGame Administrator
Yönetici
Administrator
Game Master
Kayıtlı Üye
16 Şub 2021
75
19
8
19.02.2021 - 15:56 Güncelleme:

Ekran Kasma ve Oyundan atma problemi için bazı çözüm önerileri;
1. Launhcer > Özellik > Uyumluluk > Bu Programı Yönetici olarak Çalıştır Seçeneğine Tik atıyoruz > Tüm Kullanıcı Ayarlarını Değiştir > Bu Programı Yönetici olarak Çalıştır Seçeneğine Tik atıyoruz > Uygula deyip Tamam dedikten Sonra oyuna girişi deneyiniz.
2. Yöntem olarak Intel yada AMD GPU Driverlarınız yüklü değilse yükleyin veya güncelleyerek deneyin. Bu da sonuç vermezse;
3. Olarak Nvidia ekran kartı kullananlar için;
(Radeon, AMD Ekran kartları kullananlar aşağıda NVIDIA için anlattığım uygulamaların bu ekran kartları için olan anlatımları çoğu kaynakta mevcut. Bu kaynaklardan bakarak 'Yüksek Performans' uygulamasını gerçekleştirin.)
  • Masaüstünde boş bir yere sağ tıklayarak NVIDIA Denetim masasını açın.
  • Görüntü ayarlarını önayarlama yap seçeneğine tıklayıp, sağ kısımda açılan bölümden 'Gelişmiş 3D ayarlarını kullan' seçeneğine tıklayıp. Uygula diyin.
503

• Daha sonra sol panelde bulunan '3D Ayarlarının yönetilmesi' seçeneğine tıklayın, sağ kısımda açılan bölümden 'Program Ayarları' sekmesine tıklayın. 'EKLE' seçeneğine basıp UskoGame Clientinizde bulunan KnightOnline.exe'yi seçin. Daha sonra bir aşağıda bulunan grafik işlemci seçeneklerinden 'Yüksek Performanslı NVIDIA işemcisini' seçip Uygula diyin.
504

• Bu uygulama ekran kasma probleminiz varsa onun içinde bir çözüm olacaktır.
Tüm uygulamaları yaptığınız halde hala oyundan atma problemi yaşıyorsanız en son olarak.
  • > Denetim Masası -> Program Ekle ve Kaldır bölümünden. Öncelikli olarak C++ '2005' den başlayarak silip oyuna girin ve test edin. Atma problemi devam ederse sırayla silmeye devam ederek testlerinizi gerçekleştirin. (Bu uygulamaları silmek bilgisayarınıza zarar vermez fakat bazı farklı oyunlara girişlerde problem yaşayabilirsiniz. Windows güncellemelerinizi yaptığınız taktirde kaldırdığınız bu C++ programları tekrar yüklenecektir.)
505

Sorununuz hala devam ediyorsa lütfen Discord sunucumuz üzerinden Moon yöneticimizden yardım isteyin.
Discord Davet Linki: https://discord.gg/vGuxVbC